![](https://www.dimitra.gr/wp-content/uploads/2022/11/20220628_152110-1130x650.jpg)
![](https://www.dimitra.gr/wp-content/uploads/2022/11/Creative-Agora-logo-300x278.jpg)
Η 2η συνάντηση των εταίρων του έργου πραγματοποιήθηκε στις 28-29 Ιουνίου στη Ριέκα της Κροατίας. Ευχαριστούμε τους Urbani separe για την καταπληκτική φιλοξενία και διοργάνωση της συνάντησης. Συζητήθηκαν θέματα όπως:
• Το προφίλ, οι συνεργασίες και οι ανάγκες των εκπαιδευτών που ασχολούνται με συμμετοχικές τέχνες
• Η προστιθέμενη αξία του έργου σε αυτό το κοινό
• Τα βασικά χαρακτηριστικά της Κοινότητας Πρακτικής που θα αναπτύξει το έργο
• Οι δεξιότητες που πρέπει να αποκτήσει ο εκπαιδευτής-καλλιτέχνης
Στο πλαίσιο της συνάντησης, πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στην Kružna Street, ένα δημιουργικό τόπο που αναγεννήθηκε σε αστικό επίπεδο από καλλιτέχνες με τη συμμετοχή των κατοίκων
![](https://www.dimitra.gr/wp-content/uploads/2022/11/20220628_144659-225x300.jpg)
![](https://www.dimitra.gr/wp-content/uploads/2022/11/20220628_152110-225x300.jpg)
![](https://www.dimitra.gr/wp-content/uploads/2022/11/20220628_194942-225x300.jpg)